Margaréta Dalkör
Az alapító tagok 2009. márciusában Margaréta Dalkört alapítottak 19 fővel, ami az első falunap sikerein felbuzdulva 30 főre gyarapodott. A kis közösség 2010. januárjában Margaréta Kulturális Egyesületté alakult, életre keltőinek célja, hogy településünkön élhetőbb közösségi élet váljék valóra.
Működésük első évében hagyományteremtő céllal Hálaadás Napját szerveztek, Dalkörök Baráti Találkozójával és a faluban termelt terménykiállítással és terményáldással egybekötve. A célt elérték, hiszen a rendezvény hagyománnyá vált, minden évben megrendezésre kerül.
Fontosnak tartják a múlt értékeinek felkutatását, melynek érdekében kiállításokat szerveztek: „Ügyes kezű asszonyok”, „Helytörténeti kiállítás”, „Retró kiállítás”.
A dalkör életében fontos a megmérettetés: 2010. májusában a KOTA népzenei térségi minősítőn kiváló fokozatot értek el, 2011-ben a KOTA országos minősítőjén ezüst, majd 2012. szeptemberében országos arany minősítést kaptak. A falusi és környékbeli rendezvények állandó szereplői, szervezői.
A dalkör az a helyi szervezet, amely a helyi hagyományok felkutatásában, megőrzésében, újraélesztésében vezető szerepet játszik. Összekapcsolja a civil szervezeteket, önkormányzatot, oktatási intézményeket, egyházat, vállalkozókat, kézműveseket és lakosságot. A hagyományok felkutatása során rendszeresen keres fel olyan személyeket, akik információval rendelkeznek a falu történelmével kapcsolatban. Folyamatosan kutatja azokat a helyeket (mint a faluban, mint azon kívül), ahol valamilyen nyom, emlék maradt a falu régi életéről. Az összegyűjtött hagyományokat a helyi értéktárban rendszerezi és jeleníti meg az érdeklődőknek.